15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Ambasadorja Byrnes i kërkoi Selës dhe Gashit të jenë bashkëpunues në Kuvend

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vend, Katie Marie Byrnes ka takuar virtualisht sot liderët e opozitës, Ziadin Selën e Aleancës për Shqiptarët dhe Afrim Gashin e Alternativës.

“Ambasadorja Byrnes ka folur sot me liderët e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi për të theksuar nevojën për një opozitë konstruktive dhe të angazhuar. Ambasadori Byrnes inkurajoi të dy liderët të veprojnë si bashkëpunëtorë me të tjerët për zgjidhjen e sfidave urgjente me të cilat përballet vendi”, njoftoi Ambasada për takimin.

Ndërkaq, në njoftimin e opozitës thuhet se në takim është folur për Ligjin për shtetësinë dhe regjistrimin.

“Në bashkëbisedimin me Byrnes u fol mbi zhvillimet e fundit në Kuvend, propozim- ligjin për shtetësi dhe aktualitetin e procesit të regjistrimit të popullsisë”, thuhet në njoftimin e ASH-AAA-së, transmeton TV21.

Related posts

Arsovska nuk pranon debat me Shilegovin: Më degradon dhe mi mohon cilësitë e mia

Admin

Arifi: Ne thirremi në punën tonë paraprakisht

Admin

Taravari merr mbështetje edhe nga partia turke në Gostivar

Admin

Maqedoni, do të vlejnë fletëvotimet që nuk do të kenë vulë

Admin

Seanca e 115 e Qeverisë, ja vendimet

Admin

Istrefi: Prioritet i parë do te jetë zgjidhja e kaosit urbanistik në Strugë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com