18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Ambasadori japonez Savada Hironori dhe delegacion parlamentar francez për vizitë në Kuvend

Shkup, 13 shtator – Delegacion i Grupit për miqësi ndërparlamentare Francë- Ballkan Perëndimor i Senatit francez sot qëndron për vizitë në Kuvend ku do të takohet me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Përveç me Xhaferin, delegacioni do të ketë takime me Aleksandar Nikolloskin, kryetar i Grupit parlamentar për bashkëpunim me Parlamentin e Francës dhe anëtarët si Arbër Ademi, kryetar i Komisionit për çështje evropiane dhe Antonio Milloshoski, kryetar i Komisionit për politikë të jashtme.

Për vizitë në Kuvend sot do të qëndrojë edhe ambasadori japonez në vend, Savada Hironori i cili do të takohet me deputetin Dime Vellkovski.

Related posts

Izet Mexhiti nga Çairi: Vota juaj për Visar Ganiun është votë për kompleksin e ri universitar “Nënë Tereza”

Xh J

Denoncim i rremë për bombë para Qeverisë, personi është zbuluar dhe arrestuar

Admin

Në UT u mbyll afati i tretë i regjistrimit për vitin akademik 2021/22

Admin

Fon der Lajen: Keni arritur avancim të jashtëzakonshëm, tani BE-ja e ka radhën

Admin

Konferencë shtypi e kryeministrit Zaev dhe kryetares së KE-së, fon der Lajen (drejtpërdrejtë)

Admin

Deponia e shetitorja në Dibër ngelën vetëm fjalë në letër, premtimet nuk u realizuan

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com