13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Ambasadori Fetai: Zoti u dhëntë forcë familjeve për të përballuar këtë dhimbje

Zagreb, 23 nënor – Ambasadori i Maqedonisë së Veriut në Zagreb, Milam Fetai, ka dërguar mesazh ngushëllues për familjrët e viktimave në tragjedinë që ndodhi në Bullgari. Fetai ka informuar se flamuri në ambasadën e RMV-së në Kroaci është lëshuar në gjysmështizë.

“Jemi të tronditur nga tregjedia e tmershme. Shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet e të gjithë viktimave që humbën jetën në aksidentin automobilistik që ndodhi në territorin e Bullgarisë fqinje. Të mbijetuarëve u dëshirojmë shërim të shpejtë. Zoti u dhëntë forcë për të përballuar këtë dhimbje të tmerrshme, Në shenjë zie, flamuri para Ambasadës së RMV-së në Zagreb është vendosur në gjysmështizë”, ka njoftuar ambasadori Milaim Fetai.

Related posts

Takim Mickoski-ambasadori i Kanadasë Norman: me rëndësi të madhe është kultivimi dhe thellimi i marrëdhënieve dypalëshe

admin

Mickoski për Kastriot Rexhepin: Amdi Bajrami bashkëkohor!

admin

Sot 12 viktima dhe 568 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

admin