2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Albin Kurtit, pas fitores në zgjedhje

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, mëngjesin e së martës ka vizituar Albin Kurtin.

Kosnetti pas takimit nuk ka mbajtur një deklaratë për mediat. Takimi i tij erdhi menjëherë pas Vetëvendosja doli fituese e zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit.

Kosnetti pas zgjedhjeve kishte përgëzuar Kosovën për organizimin e zgjedhjeve të lira e demokratike, duke thënë se Amerika qëndron krah Kosovës.

Tashmë Vetëvendosja është përballë sfidës së krijimit të ekipit qeveritar, në pritje të ndarjes certifikimit të zgjedhjeve dhe të përcaktimit të mandateve në Parlamentin e Kosovës.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com