10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Alonso: Schumacher është një hap para Hamilton

Për ish garuesin e Formula 1, Fernando Alonso, Michael Schumacher qëndron para Lewias Hamilton, në krahasimin e drejtpërdrejt.

Sipas Alonsos, Hamilton duhet vlerësuar për talentin dhe sukseset e arritura në Formula 1, por refuzon ta barazojë me legjendën gjermane, Schumacher.

“Është e vështirë. Janë kohëra dhe makina të ndryshme me nivele të ndryshme të përformancës”, u përgjigj fillimisht Alonso kur u pyet për krahasimin, përcjell lajmi.net.

“Por e mbaj mend Michael Schumacher si një shofer të fortë për t’u mposhtur. Ai kishte ‘diçka’ të vogël, më shumë”.

“Lewis është shumë i mirë dhe më i miri i brezit të tij, por ai nuk e fitoi Kupën e Botës kur ishte shokë me Jenson Button në McLaren. Në Mercedes, Nico Rosberg gjithashtu fitoi Kupën e Botës (2016), Michaelit nuk i ndodhnin këto, ai gjithmonë fitonte. Për mua, Michael është një hap përpara”.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More