2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Alonso del nga spitali, pas aksidentit të javës së kaluar

Fernando Alonso është lëshuar nga spitali i Bernit, ku pati një operacion pas aksidentit të javës së kaluar.

Alonso u godit nga një makinë derisa ishte duke ngarë biçikletën e tij.

Austriaku u dërgua në një spital rajonal, ku më pas u vlerësua gjendja e tij dhe u nis për në spitalin e kryeqytetit zviceran, Bernit.

Fotografitë e “Mediaset” tregojnë spanjollin e shoqëruar nga një punëtor medicinal, pa ndonjë shenjë të aksidentit në fytyrë, ku u tha se pati ndërhyrjen.

Ai pritet të rikuperohet për disa javë ku nofulla e tij do të rikuperohet, në mënyrë që ai të jetë gati për mars në Bahrain Grand PRix.

Doktorët i kishin sugjeruar një pushim deri në mes të marsit, por Alonso dëshiron të rikthehet sa më parë në pistë, ku ai ka marrë dritën e gjelbër por do të veshë një helmetë speciale.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com