19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Allegri merr drejtimin e skuadrës nga Premierliga?

Chelsea mund të kërkojnë një trajner të ri për të pasuar Frank Lampardin.

‘Blutë’ e Londrës nuk kanë gëzuar një fillim të mirë në Premierligë, ndërsa në Ligën e Kampionëve kanë barazuar 0-0 me Sevillan në shtëpi.

Mediet sportive raportojnë se këto rezultate i kanë lëkundur pozicionin Lampardit, dhe Roman Abramovich po shikon pasuesin e tij, që është Massimilano Allegri.

Allegri është i papunë që nga viti 2018, kur ishte ndarë me Juventusin.

Kalimi në Premierligë do të ishte një përvojë e re për Allegrin, që karrierë deri më tani ka bërë vetëm në Serie A.

Related posts

Chiellini konfirmon: Dola me kohë duke parandaluar lëndimin, jam mirë

Lea Musliju

Luis Enrique konfirmon: Morata do të jetë titullar ndaj Polonisë

Lea Musliju

Deschamps konfirmon: Pavard evitoi një lëndim, është i gatshëm për Hungarinë

Lea Musliju

Suedia – Sllovakia, formacionet zyrtare

Lea Musliju

UEFA mund ta ndryshojë lokacionin e gjysmëfinaleve dhe finales së “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpjegon festën e “heshtur” të golit ndaj Danimarkës

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More