-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Alarmohet Barcelona, Milan synon shitjen e Romagnolit

AC Milan është duke u përgatitur për shitjen e kapitenit Alessio Romagnoli gjatë verës.

Romagnoli ka edhe 18 muaj kontratë të mbetur dhe negociatat për rinovim kanë ngecur.

Me Gigio Donnarumman që i skadon kontrata në qershor, Milan nuk dëshiron të përsëris gabimin në situatën e Romagnolit.

Për këtë arsye, Milan ka vendosur ta shesë kapitenin nëse marrëveshja nuk do arrihet.

Romagnoli kërkohet nga shumë klube interesante, përfshirë Barcelonën.

Barcelona synon shitjen e Samuel Umtitit dhe atëherë do shikojë mundësinë e përforcimit me italianin.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com