18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Alarm për bombë në Gjykatën që shpalli “Agimin e Arte” organizatë kriminale në Greqi

Një telefonatë se është vënë një bombë në Gjykatën e Apelit ka ardhur pak para orës 9 të mëngjesit të sotëm.

Konkretisht, një person i panjohur ka telefonuar në 08:48 në zyrat e Zougla.gr duke paralajmëruar ekzistencën e një pajisje shpërthyese në Gjykatën e Apelit në rrugën Loukareos.

Personi që telefonoi nuk tha saktësisht se ku ishte vendosur mekanizmi dhe as nuk dha ndonjë afat kohor ndërsa autoritetet janë njoftuar menjëherë dhe tani janë duke kryer kontroll të imtësishëm në zonë.

Ditën e djeshme kjo Gjykatë shpalli “Agimit e Artë” organizatë kriminale ndërsa dha vendime dënimesh me burg, për pjesën më të madhe të drejtuesve të saj.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com