12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Alarm i kuq në Real Madrid, Benzema nuk stërvitet me grupin

Për shkak të një lëndimi, Karim Benzema është duke munguar për Real Madridin dhe ai pritet të humbasë edhe derbin e qytetit me Atletico Madrid.

Atletico Madrid do të jetë nikoqir i Real Madrid për ndeshjen e vlefshme në La Liga, më 7 mars.

Në këtë ndeshje, Los Blancos pritet të jenë pa yllin e tyre të skuadrës, Karim Benzema, raporton Mario Cortegana.

Kjo do të jetë një mungesë e madhe për Zinedine Zidane, ndërsa një lajm shumë i mirë për Diego Simeone.

Ndeshja e derbit të qytetit do të fillojë nga ora 16:15.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com