19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Алаба не се договори со Баерн, наредното лето ќе замине без обесштетување

Давид Алаба не успеа да се договори со Баерн околу новиот договор. Австриецот ќе остане во Минхен оваа сезона, а потоа како слободен играч ќе го напушти клубот, тврди Кикер.

Напорните преговори помеѓу Баерн и менаџерот на Алаба завршија без да биде постигнат договор. Баерн не ги прифатија мегаломанските барања на фудбалерот.Алаба од клубот бараше пет годишне договор, вреден 20.000.000 евра по сезона.

Баерн се обиде и да го продаде левиот бек меѓутоа не најде заинтересирани да го платата обесштетувањето од 60.000.000 евра.

Тоа значи дека Алаба во јануари ќе може да преговара со заинтересираните клубови, а по завршувањето на сезоната ќе замине како слободен играч.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More