9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Aktori i njohur Hal Holbrook vdes në moshën 95 vjeçare

Ka ndërruar jetë aktori i njohur në moshën 95 vjeçare.

Asistentja personale e aktorit, Joyce Cohen, konfirmoi lajmin për vdekjen e Holbrook për New York Times të hënën, duke treguar se Holbrook vdiq më 23 janar në shtëpinë e tij në Beverly Hills, shkruan ET.

Asnjë shkak i vdekjes nuk është bërë i ditur ende.

Hal Holbrook ishte i njohur më së shumti për rolin e tij si Mark Twain, të cilin ai e portretizoi për dekada në një shfaqje me një njeri që zhvilloi, Mark Twain Tonight.

Midis viteve 1950 dhe 2010, Holbrook interpretoi shfaqjen mbi 2,000 herë gjatë gjithë prodhimeve të shumta në Broadway dhe në vende të tjera në mbarë vendin.

Holbrook lindi më 17 shkurt 1925 në Cleveland, Ohio.

Holbrook gjithashtu kishte një karrierë të pabesueshme filmike dhe televizive që zgjati mbi gjashtë dekada, me mbi 130 kredite dhe vlerësime të panumërta.

Related posts

Miley Cyrus falënderon për mbështetjen besnike dhe paralajmëron epokën e re të punës në letrën dedikuar fansave

Admin

Linda Halimi vazhdon të tregojë të pasmet në fotografi pas ndërhyrjes së kryer në vithe

Admin

Jeff Bezos dhe e dashura e tij shkëmbejnë puthje pasionante në mes të rrugës në New York

Admin

Mirsa Kërçeli publikon këngën e “Haver”

Admin

Arta Nitaj vjen me poza të reja joshëse para pasqyrës, thekson format në veshjen plot stil

Admin

“Cold Heart” e Dua Lipës dhe Elton John renditet e para në Britani të Madhe

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com