-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Kronika

Aktakuzë kundër 6 personave për teste të falsifikuara PCR

Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka ngritur aktakuza kundër pesë shtetasve maqedonas dhe një shtetasi turk për vepër penale – Falsifikimi i një dokumenti në përputhje me nenin 378 paragrafi 1 i Kodit penal.

“Sipas aktakuzave të paraqitura nga Prokuroria Themelore Publike Shkup, të pandehurit e kanë kryer veprën penale gjatë përpjekjes për t’u larguar nga territori i Republikës së Maqedonisë Veriore, kur në kontrollin e pasaportës në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit ata paraqitën vërtetime false për testet negative të PCR SARS-CoV-2 virus. Megjithëse nuk janë testuar fare në laboratorët e përmendur në Shkup dhe e dinin që certifikatat ishin false, ata i kanë paraqitur certifikatat si të vërteta para zyrtarëve të autorizuar”, thuhet në kumtesën e Prokurorisë Publike

Related posts

Një i plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Prishtinë

Admin

Grabiti gati 1 milion euro në Rinas, 25 vite burg Aleks Papës

Admin

Dyshohet se nipi vrau xhaxhain, më pas edhe veten

Admin

Arrestohen katër të huaj në Portin e Durrësit, tentuan të kalojnë kufirin duke përdorur viza turistike false

Admin

56 kilogramë drogë është kapur në Tetovë dhe Gostivar për nëntë muaj

Admin

Bastisje në Kumanovë, arrestohet një 19-vjeçar!

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com