1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Aksion i madh antimafia në Itali

Autoritetet e policisë italiane kanë arrestuar sot në rajonin e Sicilisë 16 persona për të cilët dyshohet se janë pjesë e klanit mafioz në qytetin e Palermos, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas informatave zyrtare, operacioni i njohur si “Kryqëzimi” u koordinua nga Drejtoria Antimafi e Qarkut të kryeqytetit sicilian dhe u ekzekutua nga karabinierët lokalë.

Këta persona do të akuzohen për delikte mafioze, tentim vrasje, dëme, kërcënime dhe posedim ilegal të armëve, thuhet në raportin e policisë italiane.

Related posts

Kina publikon dokumentin e pozicionit mbi bashkëpunimin me OKB-në

Admin

Gastronomët protestojnë në mbrëmje para Qeverisë

Admin

SHBA-ja heq vizat për kroatët

Admin

Franca lëshon dy satelitë të tjerë në hapësirë, një prej tyre ushtarak

Admin

Braziliania 12-vjeçe vret babanë polic për t’u bërë e famshme

Admin

Numër rekord i ndalimeve në kufirin SHBA-Meksikë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com