18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kronika

Aksident në Suharekë, vdes një person

Një person ka humbur jetën në fshatin Peqan të Suharekës, pas goditjes nga një kamionetë.

Rastin e ka bërë të ditur policia përmes raportit 24 orësh.

“Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku në mes të një kamionete me targa vendore me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar dhe një motoçikletë. Si pasoj e aksidentit drejtuesi i motoçikletës ka ndërruar jetë, vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeki i ndihmës së shpejtë”, thuhet në raport.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. 

Related posts

Denoncim i rremë për bombë para Qeverisë, personi është zbuluar dhe arrestuar

Admin

Grabitje nën kërcënimin e armës në Prishtinë, vidhen 400 euro

Admin

Arrestohen tre persona për blerje online me kartela të klonuara

Admin

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Shtime

Admin

Policia jep detaje të aksidentit në Klinë, ku humbi jetën një person dhe nëntë të tjerë u lënduan

Admin

Aksident i rëndë në rrugën Klinë-Istog, një i vdekur dhe dy të lënduar

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com