9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Ajax kërkon përforcime, sytë nga Premierliga

Ajax do të bëjë lëvizje në këtë afat kalimtar të janarit duke transferuar yllin e West Ham United, sulmuesin Sebastien Haller.

Siç bëjnë të ditur raportimet nga Holanda, 26 vjeçari do të nënshkruajë për një shumë rreth 25 milion euro. Ai pritet që të transferohet te Ajaxi në këtë muaj.

Në vitin 2019, Çekanët kanë paguar për Haller 45 milion euro, mirëpo ai nuk ka rezultuar të përmbush pritshmërinë e tyre.

West Ham kanë qenë të lidhur me një transferim të mundshëm të Joshua King dhe Graziano Pelle në ditët e fundit, pikërisht për arsye se sulmi i tyre do të dobësohet.

Duke pasur parasysh shpejtësinë që Premierliga ka, ai nuk ka mundur që t’i përshtatet këtij ritmi, e transferimi në Eredivisie do të ndikonte shumë që ai të ri gjente vetën.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com