2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Aguero shërohet nga COVID-19, do jetë i gatshëm për ndeshje

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero, ka fituar betejën me COVID-19.

Sergio Aguero kishte rezultuar pozitiv ndaj COVID-19 në testimin e nga skuadra e Manchester Cityt me 21 janar, tani sulmuesi argjentinas ka njoftuar përmes profilit të tij në Twitter që ka mposhtur virusin dhe është i gatshëm për rikthim.

“Tashmë jam rikuperuar nga COVID-19, sot isha në palestrën e klubit dhe së shpejti do të bashkohem në seancat stërvitore me shokët e mi të skuadrës”, tha ai.

“Mezi prisja kohën për tu rikthyer dhe për tu shëruar plotësisht nga COVID-19”, tha Aguero.

32 vjeçari rezultoi pozitiv pas rikthimit nga lëndimi me 21 janar, tani ai ka deklaruar se është rikuperuar tërësisht dhe është gati të kthehet.

City qëndron në pozitën e parë me 44 pikë total, tre më shumë se Manchester United. “Citizens” mposhtën skuadrën ë Sheffield United për të mbajtur kreun e tabelës.

Sigurisht, rikthimi i argjentinasit do ta gëzojë menaxherin Pep Guardiola, i cili është përballur me mungesa të shumta.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com