9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport

Aguero luan ndeshjen e parë me Barcelonën, shënon në miqësore

Sergio Aguero më në fund ka dalë në fushë me ngjyrat e Barcelonës, duke shënuar në një miqësore me dyer të mbyllura kundër UE Cornella të mërkurën.

Argjentinasit i është dashur të presë një kohë të gjatë për t’u paraqitur për shkak të lëndimit, por ky është një hap i madh drejt kthimit përfundimtar në aksion edhe në ndeshjet garuese me ekipin e tij të ri.

Aguero luajti vetëm gjysmë ore në kompleksin stërvitor “Joan Gamper”, por bëri një përshtypje të mirë dhe mund të jetë në dispozicion të Ronald Koeman këtë fundjavë, kur Blaugrana do të përballet me Valencian.

Ndeshja, e cila përfundoi 2-2, ku Barcelona kishte një skuadër të lojtarëve të ekipit të parë dhe ekipit B, me Philippe Coutinho që shënoi golin tjetër të Barcelonës.

Related posts

Dani Alves i vet ofrohet Barcelonës pas largimit nga Sao Paolo

Admin

KH Besa arrin në Bosnje dhe Hercegovinë para ndeshjes në EHF Cup

Admin

Laporta flet për transferimet e mundshme të Barcelonës në janar

Admin

Gjashtë hapat që duhet t’i ndjekë Newcastle për t’u bërë Manchester City i ri

Admin

Xavi zbulon sekretet e tij prej trajneri

Admin

‘Na kritikojnë ne, por ka nga ata që nuk fitojnë prej 10 vitesh’, Nedved ngre zërin ndaj kritikëve

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com