2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Agravohet aksioni policor në Greqi për masat anti-Covid, arrestohen 11 persona

Protothema shkruan se aksioni fillimisht nisi në një familje në park, ku i kërkuan mjetet e identifikimit, ndërkohë që kjo gjë preku qytetarët e tjetë të cilët u ngritën të kërkonin liri.

GREQI- Aksioni policor në Greqi për masat anti-Covid ditën e djeshme agravoi në një protestë të qytetarëve. Protothema shkruan se aksioni fillimisht nisi në një familje në park, ku i kërkuan mjetet e identifikimit, ndërkohë që kjo gjë preku qytetarët e tjerë të cilët u ngritën të kërkonin liri.

Nga videot e postuara në rrjetet sociale shihen shumë qytetarë që përleshen me policët. Pas këtyre përleshjeve, policia nisi me shpërndarjen e qytetarëve si dhe me arrestimin e disa prej tyre. Ditën e djeshme u arrestuan 11 persona.

Që nga fillimi i pandemisë deri tani janë regjistruar 205,120 persona me Covid, ndërsa 6,758 të tjerë kanë humbur jetën.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com