18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Afati i kalimtar i transferimeve të verës sapo ka përfunduar dhe klubet tashmë kanë filluar të bëjnë planet për afatet e ardhshme.

Fokusi sigurisht do të jetë tek lojtarët, kontratat e të cilëve skadojnë verën e ardhshme, pra pas 10 muajve.

Një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Lionel Messin, kryeson listën e top 11 lojtarëve që do të jenë lojtar të lirë verën e ardhshme.

Imagjinoni, të kesh mundësinë e transferimit të Lionel Messit pa asnjë kompemsim.

Por, listën e lojtarëve të lirë e përbëjnë edhe shumë yje të tjerë futbolli.

Sigurisht, është e mundur që ndërkohë të zgjasin kontratat e tyre këta yje, ose të arrijnë marrëveshje me klube tjera që në janar, por nëse një gjë se bëjnë deri në janar, vera e ardhshme do të jetë e jashtëzakonshme.

Lojtarët që mbesin të lirë

Lionel Messi – Barcelona

Sergio Aguero – Manchester City

Sergio Ramos – Real Madrid

Georgino Wijnaldum – Liverpool

Paul Pogba – Manchester United

Memphis Depay – Lyon

David Alaba – Bayern Munich

Angel di Maria – PSG

Luka Modric – Real Madrid

Mesut Ozil – Arsenal

Gianluigi Donnarumma – Milan

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com