-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

AC Milan – Crotone, formacionet zyrtare

AC Milan do përballet me skaudrën Crotone në kuadër të xhiros së 21-të të Serie A.

Milan kërkon të arkëtojë tre pikë në mënyrë që të rikthehet si lideri Serie A, pasi që Interi momentalisht kryeson tabelën me 2 pikë më shumë.

Lajm i mirë për trajnerin e Milanit, Sterano Pioli, është rikthimi i Calhanoglu, por Kjaer dhe Bennacer mbesin jashtë.

Edhe Tonali do të jetë jasht kësaj ndeshje bashkë me Diaz.

Në anën tjetër, Crotones i mungojnë, Cuomo, Molina dhe Pereira.

Crotone qëndron në vendin e fundit me 12 pikë ndërsa “Rossonerët” mbajnë pozitën e dytë me 46 pikë një më pak se Interi por që kanë një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

Formacionet zyrtare të klubeve.

AC Milan: Donnarumma, Calabria, Tomori, Romagnoli, Hernandez, Kessie, Meite, Saelemaekers, Leao, Rebic, Ibrahimovic.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com