30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Showbiz

Abdixhiku në “Sunny Hill” me ambasadorin e Britanisë: Dua Lipa, pasuri e përbashkët e dy vendeve tona

Veç kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, në festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë është i pranishëm edhe i pari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Ky i fundit ka postuar një fotografi nga atje, ku shihet se është në shoqërinë e gruas së tij, ambasadorit britanik, Nicholas Abbott, si dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama.

Ai thotë se në këtë takim në festival, “u pajtuan me ambasadorin se Dua Lipa është pasuri e përbashkët”.

Postimi i plotë i Abdixhikut:

Me Përparimin dhe ambasadadori Abbott, u pajtuam që Dua është pasuri e përbashkët e dy vendeve tona. Sunny Hill, edhe këtë vit, i jep Prishtinës dhe Kosovës, një skenë të jashtëzakonshme. Prishtina, e gjallë siç di ajo të jetë.

Related posts

Arjola Demiri poston foto përkrah Edi Ramës: Me një artist të përjetshëm

admin

Ndryshon pamjen Fjolla Morina

lina

Dhurata Dora lanson këngën e re “Criminal”

admin