1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Abazoviç uron Kosovën për ditën e Pavarësisë, “tërbohen” mediat në Beograd

Zv/kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç uroi Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shkruan se vlerëson marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Ju dërgoj urimet e mia më të sinqerta me rastin e Ditës së Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Duke vlerësuar marrëdhëniet miqësore dhe fqinjësore midis dy vendeve tona, ne po shohim përpara për bashkëpunim që do të sjellë përfitime për qytetarët e Malit të Zi dhe Republikës së Kosovës”, shkruan ai ndër të tjera.

Por ky reagim i tij nuk është pritur mirë nga mediat serbe. Ato e kanë përcjellë urimin e tij si një skandal të qeverisë në Malin e Zi duke uruar pavarësinë “e rreme” të Kosovës.

Disa nga titujt në mediat serbe

Abazović uroi të ashtuquajturën Ditën e Pavarësisë. shteti i Kosovës

SKANDALI I RI I QEVERISË NË MALIN E ZI: Dritan Abazović uron shtetin e rremë në “ditën e pavërtetë të pavarësisë”

Skandali i ri i qeverisjes në malin e zi: Dritan Abazoviç uron “pavarësinë e rreme” shtetit të rremë

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com