5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Abazoviç, thirrje grave të mos heshtni ndaj dhunës: ‘Ju nuk jeni vetëm’

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç u bëri thirrje grave të mos heshtin për dhunën dhe falënderoi ato që ishin në gjendje të flisnin për të.

“Unë mbështes të gjitha gratë që kanë qenë viktima të dhunës dhe falënderoj ato që ishin në gjendje të flasin për të. Unë inkurajoj të gjitha gratë të mos heshtin për dhunën! “, Deklaroi Abazoviç në Twitter.

Shteti duhet të veprojë në mënyrë parandaluese dhe të përdorë të gjithë mekanizmat për të mbrojtur viktimat e dhunës!”, Tha Abazoviç.

Pas dëshmisë së aktores Milena Raduloviç se ajo u përdhunua nga profesori i aktrimit Miroslav Aleksiç, u hap një faqe “Unë nuk pyeta” në Facebook, ku gratë nga rajoni lënë anonim rrëfimet e tyre tronditëse, dhe disa aktore gjithashtu u shfaqën në publik.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com