33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Abazovic: Do heqim taksën 15 euro/ Zv. kryeministri i Malit të Zi: Urë për të lidhur Ulqinin me Velipojën

Dritan Abazoviç që bëri histori duke u zgjedhur shqiptari i parë si zëvendës kryeministër në Malin e Zi, zhvilloi vizitën e parë zyrtare në Tiranë ku u takua me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e PD-se Lulzim Basha.

I ftuar në emisionin Tok Talk në Top Channel, të gazetarit Denis Dyrnjaja, Dritan Abazovic tregoi projektet e diskutuara me kryeministrin Rama.

“Rikonstruksion të hekurudhës, pika dalëse e autostradës së gjelbër dhe ndërtimi një ure për të lidh velipojen me Ulqinin”.

Zëvendës kryeministri Abazovic premtoi heqjen e kartonit jeshil me vlerë 15 euro për qytetarët shqiptarë që shkojnë në Malin e Zi.

“Ne hoqëm me Kosovën ka për të ndodh edhe me Shqipërinë”.

Ndryshe nga qeveria e mëparshme e Gjukanovic që nuk ishte nje mbështetëse e fortë e shengenit Ballkanit, Dritan Abazoviç e përkrah pa rezerva.

Related posts

Rritja ekonomike e qëndrueshme/ Kushtet e krijuara nga pandemia mund të kthehen në burim mundësish për ekonominë shqiptare, pse duhet t’i mbajmë sytë nga eksportet

Admin

Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

Admin

Çështja “Becchetti”/ PD nxjerr VIDEO: 447 milion euro, gjoba e Ramës për familjet shqiptare. SPAK të hetojë me përparësi

Admin

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja Tomini: Po presim rezultatet nga Berlini

Admin

Vaksinim i detyrueshëm për mësuesit në Shqipëri? Reagon Drejtoria e Arsimit Parauniversitar

Admin

Kryeprokurori Çela: Situata në disa prokurori të vendit është e rënduar, stoku i dosjeve mund të bëhet i papërballueshëm

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More