30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Kuriozitete

A mund ta dalloni bufin që fshihet në trungun e një peme?

Në pamje të parë, ky imazh duket thjesht si një pamje e ngushtë e një trungu peme.

Por nëse shikoni më nga afër, shikuesit me sy skifteri duhet të jenë në gjendje të shohin diçka të maskuar në të.

Me pendët e tij që përzihen pa probleme në modelet e trungut, ky buf lindor është pothuajse i pamundur të dallohet.

Por fotografi me sy të mprehtë Larry Lynch pati fatin të kapte zogun e bukur teksa fshihej në një pemë afër shtëpisë së tij në Florida.

Larry, 50 vjeç, tha: “U ndjeva shumë i emocionuar dhe i lehtësuar që imazhi doli kaq mirë. Përgatitja e ndriçimit për këtë fotosesion ishte e komplikuar”, vazhdoi ai.

Nëse ende nuk po e dalloni, shikoni në qendër të sipërme të fotos. Koka e bufit mund të shihet përballë kamerës, me sytë, veshët dhe sqepin e tij të dukshëm.

Related posts

Mahniten turistët nga shfaqja e dritave në zonën “Harry Potter” në “Universal Studios” në Peking

admin

6 gjëra që duhet të planifikoni për 10 vitet e ardhshme

admin

Zgjidhet misteri i ‘vrimës së zezë’ që u identifikua përmes Google Maps në mes të oqeanit

admin