18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

A do ta njohë Greqia pavarësinë e Kosovës?!

Kryediplomati i Greqisë, Nikos Dendias ka qëndruar sot në Prishtinë ku është takuar me liderët e shtetit të Kosovës.
Dendias po qëndron në Kosovë për siç thotë ai thellimin e bashkëpunimit diplomatik dhe marrëdhënieve mes dy vendeve.

I pyetur nëse ka shpresë që Greqia të njohë së shpejti Kosovën, ministri i jashtëm grek deklaroi se kjo nuk është çështje shprese por vendosje e marrëdhënieve mes dy vendeve.
“Epo, nuk është çështje shprese, por një çështje e vendosjes së marrëdhënieve mes dy vendeve”, deklaroi ai.

Dendias tha se Athina zyrtare po shikon përpara për të vendosur marrëdhënie me Kosovën.
“Ne jemi fqinj dhe jemi shumë të interesuar për Ballkanin Perëndimor dhe gjithashtu për paqen dhe stabilitetin në rajon”, ka thënë ai.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com