24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

A do mbyllen kafenetë dhe restoranet? Flet ministri i Qeverisë..

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se Shtabi i Krizës dhe Këshilli Ekonomik nuk mendon karantinë të plotë për sektorin hotelerik, përkatësisht mbylljen e plotë të këtij sektori, por kjo do të varet nga numri i të infektuarve në vend.

“Nëse ndodh ajo, ne do ta ndihmojmë sektorin turistik dhe hotelerik ashtu siç ishte deri tani:” tha Bekteshi

Ministri i Ekonomisë shtoi se ky sektor u përfshi në katër masat ekonomike që i miratoi Qeveria.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme që Maqedoni për herë të parë u shënuan 1.085 raste të reja me coronavirus.

Related posts

Qeveria miraton nisjen e negociatave me Malin e Zi për tatim të dyfishtë

admin

Shekerinksa: Faqet e errëta të historisë ballkanike nuk duhet të jenë fati jonë

admin

Historia e Marigo Pozios, vajzës që qëndisi flamurin kombëtar

admin