18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

700 mijë shqiptarë deri më tani kanë marrë të dyja dozat e vaksinës, Manastirliu: Vaksinohuni, mbroni jetë

700 mijë qytetarë deri më tani kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër COVID në Shqipëri. Lajmin e ka dhënë përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Ministrja u bën apel qytetarëve të vaksinohen për të qenë më të mbrojtur ndaj COVID.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni, 700 000 qytetarë plotësisht të vaksinuar me dy doza. Mbroni jetë”, shkruan ministrja.

Në Shqipëri vijon të mbetet i lartë numri i infeksioneve ditore me COVID në vend. Në raportimin e ditës së djeshme Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orët e fundit raportohet për 869 persona të infektuar.

Related posts

Fon der Lajen: Jap mbështetje të plotë për fillimin e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në

Admin

Ballkani i Hapur/ Presidentja e KE-së: Çdo iniciativë që është brenda procesit të Berlinit, mirëpritet prej nesh

Admin

Integrimi në BE/ Mund të ketë presion? Përgjigjet Rama: Ne jemi në dashuri me BE, do na përqafojnë kur…

Admin

Fevziu për Kurtin: Inshallah do e bëje bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

Admin

‘Lufta’ me COVID-19, mbërrijnë edhe 29,250 doza Pfizer në vendin tonë

Admin

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: Rregjistrohen 295 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com