39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

6 të shëruar dhe 15 të infektuar me covid në Maqedoni

Shkup, 21 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2550 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 15 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 10, në Dibër dhe Kumanovë nga 2 ndërsa në Tetovë vetëm 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 6 pacientë ndërsa nuk ka vdekur asnjë.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar 155965 persona. Prej tyre, 150243 janë shëruar, 5488 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 234.//Zhurnal.mk

Related posts

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

Admin

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

Admin

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Admin

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

Admin

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

Admin

VMRO: MPB nuk është funksionale, letërnjoftime nuk ka më shumë se 20 ditë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More