30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Bota

50% e britanikëve e konsiderojnë të gabuar rihapjen

Gjysma e britanikëve janë shprehur “të shqetësuar” nga rihapja sot e Britanisë së Madhe, në të ashtuquajturën “dita e lirisë”.

“The Guardian” raportoi, duke cituar një sondazh të YouGov për “Times” se “më shumë se gjysma e të anketuarve, midis 7 dhe 11 korrik, thanë se ishin të shqetësuar në lidhje me planet për të hequr kufizimet antiCOVID-19”.

Vetëm 31% u shprehën në favor, ndërsa 14% thanë se nuk kishin ndonjë mendim për këtë çështje.

Related posts

Presidenti kroat tallet keq me serbët

Admin

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

Admin

Vriten dy ushtarë turq në Siri

Admin

110 të vdekur pas reshjeve të mëdha në Indi

Admin

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Admin

CDC: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More