23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Shkup, 24 korrik – Në Vranjë, që nga fillimi i vaksinimit, 12,006 shtetas të Maqedonisë janë vaksinuar me dozën e parë.

Ndërsa 9.392 persona janë vaksinuar me dozën e dytë.

Qendra Shëndetësore në Vranjë njoftoi sot se deri më 23 korrik, janë dhënë gati 77 mijë doza të vaksinave dhe në atë numër përfshihen shtetas serbë të vaksinuar dhe shtetas nga vendet e tjera.

Shumica e vaksinuarve në Vranje janë nga Serbia, pastaj nga Maqedonia dhe ka disa qytetarë nga Bosnja dhe Hercegovina.

Related posts

Zbulohen lëndë narkotike në Gostivar, arrestohen dy persona

Admin

Kaloi më shumë se gjysma e kohës, ndërsa Maqedonia e Veriut ka regjistruar më pak se një milion banorë

Admin

A po ashpërsohet fushata ende pa filluar ?

Admin

Nxënësit e Tetovës dhe Gostivarit kthehen në bankat e shkollës

Admin

Ruskovska: Së shpejti padi për Rashkovskin

Admin

Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com