19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Хроника

437 санкционирани возачи во Скопје, од кои 140 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 437 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 50 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 140 прекршоци, 40 технички неисправни и нерегистрирани возила, 8 мотоцикли, 79мерки за непрописно паркирање, 48 се подигнати со пајак, а изречени се 59 казни за неносење на заштитна маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Related posts

22 годишна трудница почина од ковид 19

Admin

Голем пожар во Приштина предизвика штета од еден милион евра

Admin

Поранешен албански министер почина од коронавирус

Admin

Тажна вест: Почина Енвер Малиќи

Admin

Заразен од корона вирус се фрлил од болница во Тирана

Admin

Ужас во Црна Гора: Маж се разнесе со бомба пред обвинителството во Цетиње

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More