21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Мода

40 фустани кои можат да бидат достојна замена за венчаниците

Понекогаш сосема едноставен фустан може да биде совршената креација за пригодата, особено во ова време на пандемија, каде гламурот е ставен сосема на страна.

Едноставни кроеви, кратки фустани, фустани во боја или со детали во боја, се само дел од оние што можат да бидат достојна замена за класичните венчаници.

Доколку ви недостасува идеја или уште не сте сигурни за каков изглед да се одлучите, а ве очекува церемонија во матично или скромно одбележување на стапувањето во брак. 

Во продолжение погледнете ја галеријата од 40 фустани, кои обединуваат различни стилови и модни изрази.

This high-neck chiffon bridesmaid dress from White by Vera Wang is adorned with cascading ruffles and accented by a skinny tie at the low-scooped back. A satin sash finishes the look. White by Vera Wang, exclusively at David's Bridal Polyester Back zipper; fully lined Dry clean Imported
tara lauren spring 2018 bridal short butterfly sleeves v neck simple clean mid slit skirt elegant a  line wedding dress open v back sweep train (17) mv -- Tara Lauren Spring 2018 Wedding Dresses
Keepsake The Label | Keepsake | BNKR
Placid Gown from @BHLDN
Vestido novia Jesús Peiró Ref.940

Related posts

Панк, одела и сексапил во новата колекција на Живанши

Lea Musliju

Алберта Ферети: Практична колекција за жени со самодоверба

Lea Musliju

Македонските модели и нивните мајки: Миа и Кристина се вонсериски убавици

Lea Musliju

Врвот на елеганцијата во новата колекција на Емпорио Армани

Lea Musliju

Фантастична колекција на Диор: И комфорот може да биде луксузен

Lea Musliju

Кога имаме добар есенски шешир, не мислиме на фризурата

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More