5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Bota

30 të vdekur nga shpërthimi i një bombe në Afganistan

30 persona janë vrarë nga shpërthimi i një bombe në makinë në Afganistan, përshirë edhe studentë, thonë zyrtarët.

Bomba eksplodoi në një bujtinë ku raportohet se studentët po qëndronin, njofton Klan Kosova.

Dëshmitarët e ngjarjes thanë se panë shembjen e çative dhe viktimat që kanë ngelur nën rrënoja.

Nuk është ende e qartë se kush qëndron pas këtij shpërthimi.

Në Afganistan ka pasë një rritje të dhunës që kur presidenti amerikan, Joe Biden, njoftoi se për tërheqjen e trupave deri më 11 shtator, shkruan BBC.

Bomba shpërtheu rreth orës 19:00, sipas kohës lokale, duke shkaktuar dëme në disa ndërtesa dhe bujtinën private.

Related posts

Marrëdhëniet NATO-Rusi janë në pikën më të ulët që prej Luftës së Ftohtë, thotë Stoltenberg

Admin

Coronavirusi mund të ketë vrarë 80-180 mijë punonjës shëndetësorë, thotë OBSH

Admin

Lëshuan çantat, zhveshën uniformat, hoqën këpucët,…: Kjo ishte mënyra e protestës së stjuardesave të ish-Alitalia në rrugët e Romës

Admin

Fermeri belg bleu banane në treg, por në to gjeti kokainë

Admin

Rusia identifikon variant të ri të koronavirusit

Admin

Kremlini nuk e “respekton” çmimin për Navalnyn

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com