27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Kovid-19 Përzgjedhjе nga redaktori Politika

30 të vdekur, 947 raste të reja dhe 691 të shëruar

Në 24 orët e fundit është shënuar rënie e numrit të pacientëve me Kovid në Maqedoninë e Veriut, por rekord sa I përket numrit të viktimave që nga paraqitja e pandemisë.

Siç njofton ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë bë 3042 testime dhe janë shenuar 947 të infektuar, me çka numri i pacientëve të infektuar pas një kohe të gjatë ka rënë nën 30 për qind nga numri i perosnave të testuar.

Mirëpo shifra brengosëse shënohen tek viktimat. Brenda 24 orëve, nga Kovid 19 kanë ndërruar jetë 30 persona.

Related posts

Greqia: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE, por respektoni minoritetin

admin

Gallovay: Sivjet shumë sulme ndaj mediave, asnjë zgjidhje gjyqësore

admin

Gashi realizoi takim me u.d. Ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, znj. Jennifer R Littlejohn

admin