DailyNews.mk
VIP YJET

Kënga “Commander in Chief” e Demi Lovatos, e performuar në Billboard Awards është censuruar nga NBC.

Demi Lovato këndoi thirrjen e saj jopologetike të presidentit amerikan Donald Trump për herë të parë të mërkurën në mbrëmje në “Billboard Music Awards 2020”, shkruan DailyMail.

Ndërsa këngëtarja 28-vjeçare dha një interpretim prekës të himnit të saj me motive politike, “Commander in Chief”, një nga mesazhet e saj u censurua nga NBC.

Në pamjet, të marra nga TMZ, e nominuara për Grammy mbylli performancën e saj me fjalën ‘VOTO’ që shfaqej pas pianos së saj, ndryshe nga afërsia e saj, e cila transmetohej në TV dhe klipet zyrtare në internet.

Gjatë performancës, ajo veshi një xhaketë blu dhe shprehu përçmimin e saj për administratën aktuale të vendit, vetëm disa javë përpara zgjedhjeve presidenciale.

“Commander in Chief, sinqerisht nëse unë do të bëja gjërat që i bëni ju, nuk do të mund të flija, seriozisht. A e dini të vërtetën?”, këndoi ajo.

Fansat e yllit shpërthyen në Twitter për mesazhin të saj për të votuar dhe zgjedhjen që të jetë e zmadhuar “vetëm fytyra e saj” gjatë momenteve të fundit të Lovatos në skenë.

Mesazhi i Lovato thuhet se ishte prerë, sipas medias, sepse teksti i saj i ashpër në kombinim me fjalët ‘VOTO’ do të ishte një thirrje për të hedhur një vote kundër Trump.

‘Demi Lovato kishte guximin që shumë artistë nuk e kanë, ajo kritikoi një nga udhëheqësit më të mëdhenj politikë përmes muzikës,’ shkroi një përdorues i Twitter. ‘Por, NBC vendosi të censuronte mesazhin’ VOTO ‘që ajo kishte vënë në fund të performancës së saj. Pse @nbc? ‘

Një tjetër chimed në: ‘Si guxoni? @nbc ju NUK do ta heshtni atë. ‘

Të tjerët theksuan se performanca e saj ishte lënë gjithashtu jashtë shumë klipeve të sugjeruara në Twitter të NBC për t’u paralajmëruar nga mbrëmja.

Lovato njoftoi për këngën përmes një selfie bardhë e zi në Instagram të martën, duke mbajtur në fytyrë një maskë me fjalën “VOTO”.

Në tekstin  e këngës ajo u bëri thirrje ndjekësve të dalin të votojnë.

Related posts

Tayna ndan videon joshëse nga prapaskenat e klipit të ri muzikor

Lea Musliju

Linda Halimi ndan sekuenca nga kënga e re “Amin”

Lea Musliju

Edona Llalloshi me interpretim mahnitës me piano të hitit “Çka ka zogu”

Lea Musliju

Justin dhe Hailey takojnë presidentin francez Emmanuel Macron

Lea Musliju

Chris Brown është nën hetim për abuzim të dhunshëm fizik

Lea Musliju

Ardian Bujupi ndan pamje nga prapaskenat e klipit muzikor

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More