28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Kovid-19 Përzgjedhjе nga redaktori

26 të vdekur, 978 raste të reja dhe 23 të shëruar, bilanci me Covid 19

Ministria e Shëndetësisë (MSH) njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 667 teste dhe prej tyre 978 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, ose 37% e testeve të kryera.

Në 24 orët e fundit po ashtu kanë ndërruar jetë edhe 26 pacientë, numri më i lartë i viktimave që nga fillimi i pandemisë. Shtëpia e Shëndeti njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar vetëm 23 persona.

Related posts

Editorial: Si do bëhet vaksinimi nga Covid 19 – qeveria në test serioz!

admin

Shkon në 48 milionë, numri i të prekurve nga koronavirusi në botë

admin

Procesi i zgjerimit në krizë, ekspertët nuk presin avansim të bisedimeve në Sofje

admin