22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

16 viktima dhe 444 raste të reja me Covid

Shkup, 19 nëntor – Në 24 orët e fundit në Maqedoni janë bërë 2938 testime për Covid, ndërsa pozitiv kanë rezultuar 444 persona, informon Zhurnal.

Sipas statistikave, në Shkup janë regjistruar 190 raste të reja, në Manastir 43, në Prilep 27, në Kavadar 19, Koçan 16, Veles dhe Strumicë nga 15, Ohër dhe Berovë nga 13, Resnje 11, Kumanovë dhe Shtip nga 10, Tetovë, Kërçovë, Gjevgjeli dhe Dellçevë nga 6, Kriva Pallankë dhe Kratovë nga 5, Vallandovë 4, Negotinë, Shën Nikollë, Bogdanc, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenicë nga 3, Radovish dhe Probishtip nga 2, Gostivar, Strugë, Dibër, Vinicë dhe Pehçevë nga 1.

Nga ana tjetër janë shëruar 467 pacientë ndërsa kanë vdekur 16.

Për momentin numri i rasteve aktive është 8352./Zhurnal.mk

Related posts

Grçeva: Opozita kishte rezultate të shkëlqyera në terren

admin

Zaev ende “nuk dorëzohet”, BDI në mbledhje, opozita paralajmëron shumicë të re ose zgjedhje të reja

admin

Mot i ndryshueshëm i vranët, nga e hëna me shi

admin