26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

12 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se në pajtim me Ligjin për festa të Maqedonisë së Veriut, 11 tetori 2020 (e diel), Dita e kryengritjes popullore, është festë shtetërore.

Ndërsa nga MPPS thonë se 12 tetori (e hënë) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e vendit.

MPPS në njoftim ua uron qytetarëve Ditën e kryengritjes popullore.

Related posts

Konferencë shtypi e kryeministrit Zaev dhe kryetares së KE-së, fon der Lajen (drejtpërdrejtë)

Admin

Deponia e shetitorja në Dibër ngelën vetëm fjalë në letër, premtimet nuk u realizuan

Admin

ASHMMA: Vitin e kaluar ka rënë në minimum profiti i televizioneve në Maqedoni

Admin

Gjyqtarët nuk ndihen të lidhur mjaftueshëm me punën e Këshillit Gjyqësor, nevojitet transparencë e plotë

Admin

Kacarska e njofton Mariçiqin për kushtet e punës në Gjykatën Kushtetuese

Admin

Dimitrov: Vizita e Fon der Lajenit sinjal i fuqishëm për nevojën e fillimit të negociatave me BE-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com