23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

10 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Shkup, 26 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2473 testime, ndërsa janë regjistruar vetëm 10 raste të reja me Covid, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 7 raste të reja, ndërsa në Prilep, Tetovë dhe Strugë nga 1.

Janë regjistruar 16 pacientë të shëruar.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë dy pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 67 vjeçar nga Gostivari dhe një 62 vjeçar nga Tetova.

Për momentin në vendin tonë rastet aktive shënojnë 300.//Zhurnal.mk

Related posts

Zbulohen lëndë narkotike në Gostivar, arrestohen dy persona

Admin

Kaloi më shumë se gjysma e kohës, ndërsa Maqedonia e Veriut ka regjistruar më pak se një milion banorë

Admin

A po ashpërsohet fushata ende pa filluar ?

Admin

Nxënësit e Tetovës dhe Gostivarit kthehen në bankat e shkollës

Admin

Ruskovska: Së shpejti padi për Rashkovskin

Admin

Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com