-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

1.212 raste të reja dhe 62 viktima nga COVID-19 në Bullgari

Në Bullgari, 1.212 raste të reja të koronavirusit janë konfirmuar në 24 orët e fundit, dhe 62 njerëz kanë vdekur, është bërë e ditur në faqen zyrtare të internetit për monitorimin e epidemisë.

Që nga seksioni i fundit, 13.228 mostra janë testuar. Aktualisht ka 22.065 raste aktive në Bullgari, raporton agjencia e lajmeve BTA.

Janë 3.129 pacientë në spitale, nga të cilët 266 janë në kujdes intensiv.

Në 24 orët e fundit, 3.540 njerëz u vaksinuan kundër koronavirusit. Numri i përgjithshëm i të imunizuarve tani është 62.428, nga të cilët 17.946 qytetarë morën të dyja dozat.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com