23.8 C
Skopje, NM
27/07/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

​Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Nuk janë të pakta reagimet kundër deklaratës së emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirsolav Lajçak i cili gjatë vizitës në Beograd ka deklaruar se Kushtetuta e Kosovës nuk është bibël dhe se ajo mund të ndryshohet duke iu referuar temës së Asociacionit.

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut.

“Edhe në gjyq, njëra palë ka të drejtë ta kërkojë përjashtimin e një gjyqtari nga procesi. Edhe Prishtina ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut”, ka shkruar Nitaj.

Related posts

Kurti nderon Enver Zymberin në dhjetëvjetorin e rënies në krye të detyrës

Admin

Ekipi shqiptar në Këshillin e Sigurimit, Xhaçka: Shqipëria do përfaqësohet nga më të mirët

Admin

Kryeministri Rama nga shkolla e kopshti “Perlat” në Durrës: Ka rilindur pas tërmetit, s’ka dallim nga godinat e komunave Europiane

Admin

Ky është Sevdail Rrustemi nga Podujevë që humbi jetën në aksidentin e djeshëm

Admin

Dy udhëtarë të lënduar në Kroaci, mbeten nën kujdes intensiv

Admin

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci edhe dy gra nga komuna e Junikut

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More