18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Kosovë

​FSK dhe Ushtria Amerikane nderojnë viktimat e 11 shtatorit

Në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit në ShBA, Forca e Sigurisë së Kosovës së bashku me ushtrinë amerikane kanë mbajtur marshin e përbashkët.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se me kombin dhe  ushtrinë amerikane do të ndajnë gjithmonë, edhe dhembjen edhe krenarinë.

“Regjimenti i Parë i Këmbësorisë së FSK-së së bashku me Brigadën e 86-të të Këmbësorisë së Ushtrisë Amerikane në marshim të përbashkët kondicional në përkujtim dhe nderim të viktimave të 11 Shtatorit 2001.

Me kombin dhe ushtrinë amerikane do të ndajmë gjithmonë, edhe dhembjen edhe krenarinë!

Sepse,

Së bashku jemi më të fortë!”, shkruan Mehaj. 

Regjimenti i Parë i Këmbësorisë së FSK-së së bashku me Brigadën e 86-të të Këmbësorisë së Ushtrisë Amerikane në marshim…

Posted by Armend Mehaj on Saturday, September 11, 2021

Related posts

Kurti e ftoi në takim për projektin e gazsjellësit, Haradinaj i përgjigjet me letër: Politizimi dhe njollosja e projektit të gazit është skandaloz

Admin

Flamuri UÇK –së vendoset në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë

Admin

Tetë të vdekur nga COVID-19 dhe 68 raste pozitive

Admin

Rusia me kërkesë urgjente dhe të drejtpërdrejt për BE-në e NATO-n, ka të bëjë me Kosovën

Admin

Inaugurohet “Qendra Nacionale e Xhudos” në Pejë – nderohen nga presidentja Vjosa Osmani xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi dhe trajneri Driton Kuka

Admin

Sveçla: Ka ashpërsim të retorikës nga Serbia, prania e Policisë nuk është provokim

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com