30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Rajoni

​744 viktima nga Covid-19 në Kosovë, 6.634 raste aktive

Numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë ka arritur në 744. Ndërsa nga 13 marsi kur edhe u shënuan rastet e para, në Kosovë kanë rezultuar pozitivë 23 mijë e 425 persona.

Numri i rasteve aktive është 6 mijë e 634.

“Numri total i rasteve pozitive është 23.425 raste nga 104.976 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 744 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 66 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 16.047 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.634”, thuhet në raportin e fundit të IKShPK-së.

Related posts

Во Бугарија над 100 илјади заразени со коронавирус

admin

Reagon Eliot Engel: Krimet i ka kryer Serbia, Specialja është gjykatë etnike

admin

5000 raste aktive me COVID-19, në Kosovë

admin