30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Џони Деп отпадна од „Фантастични sверки“ откако го загуби случајот за клевета

Џони Деп во петокот беше принуден да го напушти филмскиот серијал „Фантастични sверови“ неколку дена откако го загуби судскиот спор за клевета против британски таблоид што го етикетираше како „тепач на жена“.

Актерот од А-листата се огласи на својот Инстаграм профил за да ги информира фановите дека филмското студио „Ворнер Брос“ (AT&T Inc, T.N Warner Bros), го замолило да ја напушти улогата на негативецот Гелерт Гринделвалд.

„Го почитував и се согласив на тоа барање“, напиша тој.

„Ворнер Брос“ соопшти дека Деп ќе ја напушти франшизата „Фантастични sверови“ и дека неговата улога ќе биде доделена на друг актер.

Деп неодамна ја продолжи продукцијата на третиот филм во серијалот од авторката на „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг. „Ворнер Брос“ во петокот соопшти дека датумот на премиерата е вратен од лето 2022 година за ноември 2021 година.

Принуденото излегување на Деп од проектот означува релативно редок потег на Холивуд да бара нов актер по етичка основа.

Related posts

Џорџ Клуни бил хоспитализиран по нагло губење тежина за филм

admin

Russia says it chased US warship from its waters

admin

Драма во САД: Трамп прогласи победа, од Врховниот суд ќе бара прекин на пребројувањето на гласовите

admin