27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Хрватска во паника, „позитивниот“ Вида го прегрнал Модриќ

Хрватскиот фудбалер Домагој Вида на синоќешниот пријетелски дуел против Турција одигра едно полувреме, а во текот на мечот стигнала веста дека е позитивен на коронавирусот.

„Коцкастите“ се сега во паника затоа што Вида бил во директен контакт со соиграчите од репрезентацијата, а со најдобриот играч на Хрватска, Лука Модриќ се фотографирал прегрнат и фотката се најде на Инстаграм.

Загрижени се и во турската репрезентација затоа што пред мечот, Вида се прегрнал и со соиграчите од Бешикташ, Дорук Токуз и Чанер Еркин. Вида срдечно се поздравил и со турскиот селектор, Шенол Ѓунеш.

https://www.instagram.com/p/CHcesj1BQ_H/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Related posts

Бибер: Бугарското вето е неодржливо, ја дискредитира ЕУ и ги обесхрабрува другите земји кандидати

admin

Србија: Секој трет е за болничко лекување, околу 20 отсто имаат тешка клиничка слика

admin

Многумина би посакале да бидат плен на ваква кобра: Кајли Џенер го вовлече секси телото во змиска кожа

admin