29.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Филипче: Ќе предложиме кафеаните да работат до 21 часот

Кафеаните, кафичите и сите останати угостителски објекти да работат до 21 часот. Оваа мерка Комисијата за зразни болести планира да ја предложи до Владата, а во насока за заштита од Ковид-19.

Ќе предложиме угостителските објекти да работат до 21 часот, ни одговори министерот Венко Филипче, на прашањето дали е точно дека Владата размислува за носење на ваква мерка.

Овој предлог најверојатно уште утре ќе се најде на владина седница, а како што неофицијално дознаваме, преовладува мислењето дека истата треба да се усвои.

Related posts

АЗ Алкмар поради Феенорд го отпуштија тренерот Слот

admin

Fitbit’s first smartwatch can now make payments in the UK

admin

Петковски: Заев сака да ја надмине блокадата, но Бугарија тешко ќе попушти пред изборите

admin