20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Тие се доказ дека јаболкото не паѓа далеку од дрвото: Светски ѕвезди кои имаат славни предци

Секој знае дека актерката Дакота Џонсон е ќерка на актерите Мелани Грифит и Дон Џонсон, но нејзината баба Типи Хедрен е исто така легендарна актерка. Мајката на Мелани Грифит глумеше во филмот „Птици“ на Хичкок од 1963 година и четири години подоцна во филмот на Чарли Чаплин „Грофицата од Хонг Конг“.

Актерката Рајли Киуг може да им се заблагодари на двајца славни предци за нивните добри гени. Нејзиниот дедо е покоен крал на рокенролот Елвис Присли, а баба и е актерката Присила Присли.

Зои Кравиц е позната како неверојатно кул ќерка на кул музичар, но некој друг пред двајцата беше неверојатно кул. Мајката на славниот рокер Лени Кравиц беше позната актерка Рокси Рокер и таа се прослави со улогата на Хелен Вилис во ситкомот „Џеферсонс“ на Си-Би-Ес како половина од првиот расен пар прикажан на редовна телевизиска програма.

Дру Баримор потекнува од вистинска холивудска династија. Покрај нејзиниот покоен татко Џон Дру Баримор, актери беа нејзините баба и дедо по татко Џон Баримор и Долорес Костело, а актерските корени на актерката одат уште подлабоко, сè до нејзините прабаба и баба.

Related posts

Дејвид Бекам потпишал договор за документарец за неговиот живот

admin

Заев и Ципрас ја добија „Хесенската награда за мир“

admin

Топали ја промовира својата нова партија Движење за промени

admin