33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Сунинг прв пат се шампиони во Кина

Фудбалерите на Џиангсу Сунинг прв пат во историјата ја освоија титулата во Супер лигата на Кина. Џиангсу во финалниот реванш со 2:1 го победија Гуандонг Евергранде. Превиот натпревар пред четири дена заврши без голови.

Сунинг до предност дојдоа во првата минута од судиското надополнување на времето во првото полувреме. Стрелец на голот беше Едер. Само што започна вториот дел Тешеира го зголеми водството на Сунинг.

Трошка надеж на Евергранде беше голот на Веи Шихао во 60 минута, меѓутоа до крајот играчите на Сунинг успеаја да ја одбранат предноста.

Related posts

Деца во Австралија развиле антитела на Ковид-19 без да бидат позитивни на вирусот

admin

Англија од денес под целосен карантин

admin

Регионална кампања „Благосостојба за Западен Балкан”

admin